هرسال ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر وارد مدار می شود

فلاحتیان گفت: اکنون ۹۰ درصد سوختی که در نیروگاه‌ها استفاده می‌شود سوخت گاز است در عین حال باید برای تولید برق از انرژی خورشیدی، بادی و سایر روش‌ها استفاده کنیم که مجبور نشویم از نیروگاه‌ها استفاده کنیم.

به گزارش برق نیوز، هوشنگ فلاحتیان، با اشاره به این که نیروگاه ۳۰ مگاواتی تجدیدپذیر جاجرم بزودی افتتاح می‌شود، اظهار داشت: پس از آن نیز نیروگاه ۱۰ مگاوراتی بین قم- تهران افتتاح می‌شود و تا پایان سال برنامه ریزی کردیم که حدود ۴۰۰ مگاوات برق تجدید پذیر جدید به شبکه سراسری متصل شود.

وی افزود: در سال ۹۲ جمع نیروگاه‌های تجدید پذیر کشور حدود ۱۶۵ مگاوت بود و اکنون به ۳۶۰ مگاوات رسیده و تا پایان سال از مرز ۷۰۰ مگاوات انرژی تجدید پذیر در کشور عبور می‌کنیم که تماما توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اجرایی شده اند.

فلاحتیان تصریح کرد: ما در حال حاضر که ۷۷ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی داریم که ۳۶۰ مگاوات از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌شود یعنی عمده برق ما از بکارگیری نیروگاههای حرارتی است که از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند.

وی یادآور شد: متوسط برق تجدید پذیر ما با احتساب نیروگاه‌های برقابی در طول سال‌های گذشته حدود ۶ درصد از برق مورد نیاز بوده است که برای کشور ما خوب نیست، باید به تدریج سعی کنیم که سوخت مصرفی نیروگاه‌ها را تبدیل به گاز کنیم که این کار نیز در شرف انجام است و اکنون ۹۰ درصد سوختی که در نیروگاه‌ها استفاده می‌شود سوخت گاز است، اما در عین حال باید برای تولید برق از انرژی خورشیدی، بادی و سایر روش‌ها استفاده کنیم که مجبور نشویم از نیروگاه‌ها استفاده کنیم.

معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: برنامه ریزی کردیم که بخشی از سبد برق کشور به انرژی‌های تجدیدپذیر اختصاص یابد و بر این اساس تصمیم داریم که اگر امکانپذیر باشد در طول ۵ سال آینده هر سال ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر را وارد مدار کنیم و ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور را به مرز ۵ هزار گاوات برسانیم.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار و رویدادها

واردات برق در تابستان به ۹۰۰ مگا وات خواهد رسید

17 می 2018 در 8:02 توسط مدیر سایت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، ­ حدود ۹۰۰ مگا وات برق وارد می‌کنیم. به گزارش برق نیوز، همایون حائری گفت:  در سال‌های گذشته در فصل تابستان و پیک مصرف برق تا سقف ۷۰۰ مگا وات واردات برق داشتیم که امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های ادامه مطلب را بخوانید

بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده

30 ژانویه 2018 در 12:59 توسط مدیر سایت

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، مسیب قبادیان از بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد و گفت: کارکرد تلفن های ثابت مشترکین خانگی مناطق زلزله زده در ماههای مهر و آبان بخشیده شد. وی تصریح کرد: در ادامه مطلب را بخوانید

بازنشسته شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال ۱۴۰۰

30 ژانویه 2018 در 12:50 توسط مدیر سایت

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد. به‌گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق که با حضور وزیر نیرو و سایر ادامه مطلب را بخوانید