صنعت برق کشور توجه ویژه ای به انرژی های نو دارد/تأمین ۴۰۰۰ مگاوات انرژی در برنامه ششم

مدیر عامل توانیر کشور با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تأمین ۴ هزار مگاوات سبد انرژی از انرژی‌های نو پیش‌بینی شده است، گفت: دولت از سرمایه‌گذران بخش خصوصی در انرژی‌ های تجدیدپذیر حمایت می‌کند.

آرش کردی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های برق‌ رسانی در شهرستان جهرم با بیان اینکه صنعت برق کشور توجه ویژه‌ای به انرژی‌های نو دارد، اظهار داشت: میزان، زاویه و روزهای تابش مزیت ویژه‌ای در بخش خورشیدی در کشور بوده و این یک فرصت جدی برای گسترش انرژی‌های نو است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تأمین ۴ هزار مگاوات سبد انرژی از انرژی‌های نو پیش‌بینی شده است، گفت: این انرژی‌ها در سال‌های ابتدایی شکل‌گیری در کشور است و وزارت نیرو با صدور مجوز برای بخش خصوصی برنامه‌های خوبی به منظور خرید تضمینی برق تولیدشده دارد.

وی افزود: بخش دولتی در انرژی‌های خورشیدی سرمایه‌گذاری نمی‌کند و در صورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی چه در میزان تولید خانگی و چه در مگاوات‌های بالا سودآوری اقتصادی مناسبی را در پیش‌ دارد.

کردی با بیان اینکه نرخ خریداری توسط وزارت نیرو در سطح دنیا بی‌نظیر است، تصریح کرد: این نرخ باید به سمت اقتصادی شدن پیش رود و یک تحول در بخش انرژی‌های نو درحال شکل‌گیری است که ثمرات آن در چند سال آینده دیده می‌شود.

مدیرعامل توانیر افزود: در سال گذشته بیش از ۲ برابر آنچه که در طول سالیان قبل انجام شده بود نیروگاه به مدار وارد شده است.

وی استان فارس را دارای مزیت نسبی تابش آفتاب به منظور انرژی‌های خورشیدی دانست و گفت: سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق متولی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران است و با مطالعات برق منطقه‌ای فارس این انرژی‌های تجدیدپذیر در فارس می‌تواند توسعه یابد.

کردی نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم را از فرصت‌های صنعت برق در این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: ۶ واحد گازی در نیروگاه جهرم نصب  و بهره‌برداری شده‌ و طرح توسعه و تکمیل سیکل ترکیبی صنعت برق از طریق بخش خصوصی در حال اجرا است.

وی با اشاره به احداث پست برق جهرم ۴ و ۶۳ کیلوولت سیمکان در این شهرستان گفت: خط انتقال پست جهرم ۴ متناسب با معماری و مبلمان شهری اجرا و منابع مالی پست برق سیمکان از تخصیص بند هـ تبصره ۶  قوانین بودجه سالیانه با حمایت مجلس شورای اسلامی تأمین خواهد شد.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: با تحولات صنعت برق در جهرم این شهرستان به یکی از قطب‌های انرژی  در استان فارس و کشور تبدیل خواهد شد که مزیت نسبی هم برای توسعه صنعت و هم برای بخش‌های نیازمند انرژی نیاز است.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار و رویدادها

واردات برق در تابستان به ۹۰۰ مگا وات خواهد رسید

17 می 2018 در 8:02 توسط مدیر سایت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، ­ حدود ۹۰۰ مگا وات برق وارد می‌کنیم. به گزارش برق نیوز، همایون حائری گفت:  در سال‌های گذشته در فصل تابستان و پیک مصرف برق تا سقف ۷۰۰ مگا وات واردات برق داشتیم که امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های ادامه مطلب را بخوانید

بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده

30 ژانویه 2018 در 12:59 توسط مدیر سایت

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، مسیب قبادیان از بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد و گفت: کارکرد تلفن های ثابت مشترکین خانگی مناطق زلزله زده در ماههای مهر و آبان بخشیده شد. وی تصریح کرد: در ادامه مطلب را بخوانید

بازنشسته شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال ۱۴۰۰

30 ژانویه 2018 در 12:50 توسط مدیر سایت

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد. به‌گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق که با حضور وزیر نیرو و سایر ادامه مطلب را بخوانید