ساخت ۲۰ هزار نیروگاه خورشیدی در کشور

پرویز فتاح گفت: ساخت این نیروگاه‌ها و درآمد حاصل از آن‌ها در زندگی مددجویان تاثیرات خوبی دارد و در این رابطه باید دقت شود که وجه حاصل از فروش برق تولیدی این نیروگاه‌ها بدون هیچ تاخیری به حساب خانوار‌ها واریز شود.

به گزارش برق نیوز،  رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور در آیین امضای تفاهم نامه ساخت ۲ هزار سامانه خورشیدی فتوولتائیک پنج کیلوواتی در کهنوج گفت: با وجود برخورداری کشور از منابع غنی فسیلی نفت و گاز، توان استفاده از سوخت حرارتی برای تولید برق و در دسترس بودن این سوخت و استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر و نو ضرورت دارد.
پرویز فتاح افزود: ساخت این نیروگاه‌ها و درآمد حاصل از آن‌ها در زندگی مددجویان تاثیرات خوبی دارد و در این رابطه باید دقت شود که وجه حاصل از فروش برق تولیدی این نیروگاه‌ها بدون هیچ تاخیری به حساب خانوار‌ها واریز شود.
بگفته وی نیروگاه‌های پنج کیلو واتی خورشیدی با همکاری وزارت نیرو و با مشارکت کمیته امداد در اختیار مددجویان این نهاد قرار می‌گیرد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: برای ساخت این نیروگاه‌های خانگی ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال به صورت تسهیلات و با سود چهار درصد در اختیار خانواده مددجویان قرار می‌گیرد و اقساط این تسهیلات نیز از درآمد ناشی از فروش برق تولیدی پرداخت می‌شود.
وی ایجاد اشتغال برای خانواده‌های زیرپوشش را از اولویت‌های کمیته امداد بیان کرد و گفت: این نیروگاه‌ها به شکلی برنامه ریزی شده که متولیان استفاده از این نیروگاه‌ها می‌توانند برق تولیدی را به قیمت مناسب و تضمینی تولید و خریداری و خانواده‌ها می‌توانند تا ۲۰ سال از این سامانه استفاده کنند.
فتاح اضافه کرد: پارسال ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت این نیروگاه‌های به مردم استان کرمان پرداخت شدکه امسال این تسهیلات به سه برابرافزایش یافته است.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار و رویدادها

واردات برق در تابستان به ۹۰۰ مگا وات خواهد رسید

17 می 2018 در 8:02 توسط مدیر سایت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، ­ حدود ۹۰۰ مگا وات برق وارد می‌کنیم. به گزارش برق نیوز، همایون حائری گفت:  در سال‌های گذشته در فصل تابستان و پیک مصرف برق تا سقف ۷۰۰ مگا وات واردات برق داشتیم که امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های ادامه مطلب را بخوانید

بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده

30 ژانویه 2018 در 12:59 توسط مدیر سایت

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، مسیب قبادیان از بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد و گفت: کارکرد تلفن های ثابت مشترکین خانگی مناطق زلزله زده در ماههای مهر و آبان بخشیده شد. وی تصریح کرد: در ادامه مطلب را بخوانید

بازنشسته شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال ۱۴۰۰

30 ژانویه 2018 در 12:50 توسط مدیر سایت

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد. به‌گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق که با حضور وزیر نیرو و سایر ادامه مطلب را بخوانید