ساخت ۱۵ نیروگاه خورشیدی در استان مرکزی

معاون هماهنگی امور عمرانی است

به گزارش برق نیوز، عزیز فیلی روز چهار شنبه در نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی افزود: در مجموع درخواست ساخت ۲۲ نیروگاه خورشیدی و ۲ نیروگاه بادی از سوی بخش خصوصی به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی رسیده است.
وی ادامه داد: ۱۵ مورد از این درخواست‌ها در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مطرح و مجوز‌های لازم نیز صادر شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی با بیان اینکه تا کنون ۶۰۰ هکتار زمین برای ساخت ۱۵ نیروگاه خورشیدی به متقاضیان واگذار شده است، عنوان کرد: ساخت و راه اندازی نیروگاه‌های مذکور با بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی هدفگذاری شده است.
وی اضافه کرد: تولید انرژی از طریق نیروگاه‌های خورشیدی در اولویت راهبرد‌های کلان کشور است و نیروگاه‌های هدفگذاری شده در استان مرکزی در مجموع تولید ۲۰۰ مگاوات انرژی را برعهده خواهند داشت.
فیلی ادامه داد: فرمانداران، بخشداران و دهیاران شهرستان‌های میزبان نیروگاه خورشیدی در استان وظیفه دارند با همکاری ادارت کل منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی همراهی لازم را با سرمایه گذاران در این بخش داشته باشند.
وی بیان کرد: صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا و مهار گاز‌های گلخانه‌ای از مزایای بهره گیری از تولید انرژی در نیروگاه‌های خورشیدی است.

انداری مرکزی گفت: ساخت و راه اندازی ۱۵ نیروگاه خورشیدی با مشارکت بخش خصوصی در نقاط مختلف این استان نهایی شد.

 

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار و رویدادها

واردات برق در تابستان به ۹۰۰ مگا وات خواهد رسید

17 می 2018 در 8:02 توسط مدیر سایت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، ­ حدود ۹۰۰ مگا وات برق وارد می‌کنیم. به گزارش برق نیوز، همایون حائری گفت:  در سال‌های گذشته در فصل تابستان و پیک مصرف برق تا سقف ۷۰۰ مگا وات واردات برق داشتیم که امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های ادامه مطلب را بخوانید

بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده

30 ژانویه 2018 در 12:59 توسط مدیر سایت

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، مسیب قبادیان از بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد و گفت: کارکرد تلفن های ثابت مشترکین خانگی مناطق زلزله زده در ماههای مهر و آبان بخشیده شد. وی تصریح کرد: در ادامه مطلب را بخوانید

بازنشسته شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال ۱۴۰۰

30 ژانویه 2018 در 12:50 توسط مدیر سایت

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد. به‌گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق که با حضور وزیر نیرو و سایر ادامه مطلب را بخوانید