خودروی برقی با سیستم شارژ خورشیدی و قدرتی فوق العاده

یک شرکت خودروسازی تولید خودروی برقی را آغاز کرد که می‌تواند صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۹. ۳ ثانیه طی کند و دارای سیستم شارژ خورشیدی خواهد بود.

به گزارش برق نیوز، هنگامیکه نیکولا موتورز مشخصات Zero خودروی الکتریکی جدید خود را اعلام کرد، قدرت ۵۲۰ اسب بخار برای یک خودروی اسپرت معمولی به نظر می‌رسد. اما بقیه خصوصیات جالب Zero آن را از بقیه متمایز می‌کند. اما اکنون که شرکت برای تولید خودرو آماده می‌شود، برخی مشخصات آن نیز تغییر کرده اند. به عنوان مثال قدرت موتور خودرو سه برابر شده و عمر باتری آن از مدل Model S. ۱۰۰ D. شرکت تسلا نیز بیشتر است. جالب آنکه قیمت آن با خودروی مدل ۳ تسلا یکسان است.

خودروی ۴۰۰ ولتی Zero با دو موتور انتخابی عرضه می‌شود که هر دوی آن‌ها بی سروصدا و مطابق استانداردهای UTV هستند. قدرت اولیه موتور ۴۱۵ اسب بخار است. موتور دیگر با قدرت ۵۵۵ اسب بخار عرضه می‌شود.

همچنین باتری خودرو قابلیت تامین ۵۰ کیلووات ساعت برق را دارد. اما گزینه دیگر آن می‌تواند ۱۲۵ کیلووات ساعت برق در خود ذخیره کند. این باتری از تمام خودردوهای سواری الکتریکی موجود در بازار آمریکا بیشتر است.

علاوه برآن بیشترین سرعت خودرو ۳۲۲ کیلومتر برساعت است. البته باتری‌های دیگر با قدرت ذخیره ۷۵ و ۱۰۰ کیلووات ساعت برق در خود نیز عرضه می‌شوند. Zero می‌تواند صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در۹ .۳  ثانیه طی کند.

در این خودرو یک صفحه نمایش ۱۰ اینچی نصب می‌شود که اطلاعات مربوط به کنترل و رصد نشانگرهای خود را در اختیار راننده قرار می‌دهد. جالب آنکه یک سیستم شارژ خورشیدی ۴ کیلوواتی نیز به طور انتخابی برای خودرو نصب خواهد شد.

این خودرو با قیمت ۳۵ هزار دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه خواهد شد.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار و رویدادها

واردات برق در تابستان به ۹۰۰ مگا وات خواهد رسید

17 می 2018 در 8:02 توسط مدیر سایت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، ­ حدود ۹۰۰ مگا وات برق وارد می‌کنیم. به گزارش برق نیوز، همایون حائری گفت:  در سال‌های گذشته در فصل تابستان و پیک مصرف برق تا سقف ۷۰۰ مگا وات واردات برق داشتیم که امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های ادامه مطلب را بخوانید

بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده

30 ژانویه 2018 در 12:59 توسط مدیر سایت

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، مسیب قبادیان از بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد و گفت: کارکرد تلفن های ثابت مشترکین خانگی مناطق زلزله زده در ماههای مهر و آبان بخشیده شد. وی تصریح کرد: در ادامه مطلب را بخوانید

بازنشسته شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال ۱۴۰۰

30 ژانویه 2018 در 12:50 توسط مدیر سایت

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد. به‌گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق که با حضور وزیر نیرو و سایر ادامه مطلب را بخوانید