تضمین خرید برق خورشیدی توسط دولت

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم گفت: براساس قانون عوارضی از مصرف هر کیلووات برق اخذ می‌شود و این مبلغ عوارض، محل تامین هزینه خرید برق تجدیدپذیر توسط دولت است، برای همین مشکلی برای پرداخت پول این برق توسط دولت وجود ندارد.

به گزارش برق نیوز، سید محمد ارجمند زاده در قم با اشاره به نحوه پرداخت برق خورشیدی خریداری شده توسط دولت اظهار کرد: قانونگذار برای پرداخت هزینه برق تجدیدپذیر صندوقی تشکیل داده است که وزارت نیرو منابع موجود در این صندوق را تنها برای پرداخت پول برق تجدیدپذیر خریداری شده می‌تواند صرف کند و امکان هزینه کرد آن را در بخش‌های دیگر ندارد.

وی ادامه داد: وزارت نیرو گرچه که به برخی از پیمانکاران خود بدهکار است، اما این وزارتخانه تاکنون در زمینه پرداخت پول برق تجدیدپذیر به سرمایه گذاران مشکلی نداشته است.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم افزود: در توافقی که با کمیته امداد استان قم برای تولید برق توسط مددجویان این کمیته از طریق پنل‌های خورشیدی صورت گرفت، خرید این پنل‌ها از طریق پرداخت وام به مددجویان کمیته امداد استان قم بود و تسویه قسط‌های وام هم با پول برق خورشیدی خریداری شده از طرف دولت انجام می‌شود.

ارجمند زاده با اشاره به محل تامین پول برق تجدیدپذیر خریداری شده توسط دولت اظهار کرد: براساس قانون عوارضی از مصرف هر کیلووات برق اخذ می‌شود و این مبلغ عوارض، محل تامین هزینه خرید برق تجدیدپذیر توسط دولت است، برای همین مشکلی برای پرداخت پول این برق توسط دولت وجود ندارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:، چون همیشه برق به صورت مستمر توسط مردم مصرف می‌شود، با توجه به دریافت عوارض از این برق مصرفی برای پرداخت هزینه برق تجدیدپذیر توسط دولت، مشکلی در پرداخت پول خرید برق خورشیدی به سرمایه گذاران وجود ندارد.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار و رویدادها

واردات برق در تابستان به ۹۰۰ مگا وات خواهد رسید

17 می 2018 در 8:02 توسط مدیر سایت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، ­ حدود ۹۰۰ مگا وات برق وارد می‌کنیم. به گزارش برق نیوز، همایون حائری گفت:  در سال‌های گذشته در فصل تابستان و پیک مصرف برق تا سقف ۷۰۰ مگا وات واردات برق داشتیم که امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های ادامه مطلب را بخوانید

بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده

30 ژانویه 2018 در 12:59 توسط مدیر سایت

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، مسیب قبادیان از بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد و گفت: کارکرد تلفن های ثابت مشترکین خانگی مناطق زلزله زده در ماههای مهر و آبان بخشیده شد. وی تصریح کرد: در ادامه مطلب را بخوانید

بازنشسته شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال ۱۴۰۰

30 ژانویه 2018 در 12:50 توسط مدیر سایت

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد. به‌گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق که با حضور وزیر نیرو و سایر ادامه مطلب را بخوانید