بازنشسته شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد.

به‌گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق که با حضور وزیر نیرو و سایر مدیران ارشد صنعت برق در پژوهشگاه نیرو برگزار شد، گفت: در حال حاضر ۸۲ درصد از کل ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور، نیروگاه‌های حرارتی است که در ده ماهه سال جاری بیش از ۹۰ درصد از کل برق تولیدی کشور را تا امروز تأمین کرده است.
وی افزود: میزان آمادگی نیروگاه‌ها در پیک تابستان سال جاری ۹۹.۵ درصد بود که در مقایسه با تابستان سال گذشته یک درصد افزایش یافته که ثبت چنین رکوردی در نوع خود بی نظیر است.
طرزطلب تصریح کرد: میزان راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور در حال حاضر حدود ۳۸.۵ درصد است که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم این منیزان به ۴۰ درصد برسد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور، خاطرنشان کرد: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد.
وی یادآوری کرد: برنامه‌ریزی ما این است که از مرداد سال ۹۶ تا تیرماه ۹۷ بیش از ۳۴۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی وارد مدار شود که تاکنون حدود ۱۱۲۴ مگاوات آن وارد مدار شده است.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور باشاره به برنامه ایجاد شده برای استفاده بیشتر از ظرفیت موجود نیروگاهی در سال‌های گذشته گفت: شرکت توانست از طریق اجرای دو برنامه «مدیا» و IGV+»» در دو سال گذشته به ترتیب ۶۲۰ و ۳۴۰ مگاوات به ظرفیت موجود نیروگاهی در پیک تابستان ۹۵ و ۹۶ بیفزاید.
وی اضافه کرد: همچنین از طریق اجرای برنامه V۹۴ توانستیم حدود ۴۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید به نیروگاه‌های موجود کشور اضافه کنیم که این امر نیز نقش به سزایی می‌توانددر افزایش متوسط راندمان نیروگاهی کشور بینجامد.
طرزطلب با اشاره به جذب سرمایه گذاری خارجی در واحد‌های نیروگاهی کشور در چهار سال گذشته گفت: تاکنون ۵.۹ میلیارد دلار مجوز سرمایه گذاری خارجی برای ساخت ۸۲۳۵ مگاوات صادر شده که امیدواریم این میزان در سال‌های آتی افزایش پیدا کند.
وی تأکید کرد: تضامین دولتی برای احداث ۶ نیروگاه با ظرفیت ۵۰۰۰ مگاوات صورت پذیرفته که این نیز می‌تواند در پیشبرد طرح‌های نیروگاهی کشور بسیار مؤثر افتد.
همایش مدیران ارشد برق امروز با حضور مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های برق سراسر کشور در پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار و رویدادها

واردات برق در تابستان به ۹۰۰ مگا وات خواهد رسید

17 می 2018 در 8:02 توسط مدیر سایت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، ­ حدود ۹۰۰ مگا وات برق وارد می‌کنیم. به گزارش برق نیوز، همایون حائری گفت:  در سال‌های گذشته در فصل تابستان و پیک مصرف برق تا سقف ۷۰۰ مگا وات واردات برق داشتیم که امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های ادامه مطلب را بخوانید

بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده

30 ژانویه 2018 در 12:59 توسط مدیر سایت

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، مسیب قبادیان از بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد و گفت: کارکرد تلفن های ثابت مشترکین خانگی مناطق زلزله زده در ماههای مهر و آبان بخشیده شد. وی تصریح کرد: در ادامه مطلب را بخوانید

بازنشسته شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال ۱۴۰۰

30 ژانویه 2018 در 12:50 توسط مدیر سایت

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد. به‌گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق که با حضور وزیر نیرو و سایر ادامه مطلب را بخوانید