افتتاح ایستگاه بادسنج در ریگان کرمان

نخستین ایستگاه بادسنجی به منظور تعیین میزان ظرفیت استفاده از انرژی بادی و تولید برق در شهرستان ریگان راه‌اندازی و افتتاح شد.

به گزارش برق نیوز، نخستین ایستگاه بادسنجی به منظور تعیین میزان ظرفیت استفاده از انرژی بادی و تولید برق ظهر امروز در شهرستان ریگان راه‌اندازی و افتتاح شد.

این ایستگاه در جاده ترانزیت ریگان – جاسک احداث شده و تا مرکز شهرستان ۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

مجتبی ثمره مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق جنوب استان کرمان در حاشیه این مراسم گفت: با نصب این دستگاه در ریگان، مطالعات در زمینه نصب توربین برقی در این شهرستان انجام و به زودی توربین برق در ریگان راه‌اندازی می‌شود.

وی عنوان کرد: این ایستگاه به طول ۸۱ متر نصب شده که مطالعات اولیه در زمینه راه‌اندازی احداث نیروگاه را ما می‌دهد و با مطالعات به دست آمده از این دستگاه، احداث نیروگاه بادی به همکاری سرمایه‌گذار داخلی و خارجی انجام می‌گیرد.

ثمره با اشاره به اینکه توربین‌های برق به غیر از برق‌رسانی، اشتغال‌هایی را در منطقه در پی خواهد داشت، افزود: تولید برق از طریق باد در شهرستان ریگان در اولویت است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف برق توزیع جنوب استان کرمان خاطرنشان کرد: این سومین دستگاه بادسنج در استان کرمان است که با اعتبار ۲ میلیارد ریال در شهرستان ریگان راه اندازی می‌شود و پتانسیل‌سنجی در زمینه بهره‌گیری از برق را در شهرستان ریگان انجام می‌دهد.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار و رویدادها

واردات برق در تابستان به ۹۰۰ مگا وات خواهد رسید

17 می 2018 در 8:02 توسط مدیر سایت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، ­ حدود ۹۰۰ مگا وات برق وارد می‌کنیم. به گزارش برق نیوز، همایون حائری گفت:  در سال‌های گذشته در فصل تابستان و پیک مصرف برق تا سقف ۷۰۰ مگا وات واردات برق داشتیم که امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های ادامه مطلب را بخوانید

بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده

30 ژانویه 2018 در 12:59 توسط مدیر سایت

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، مسیب قبادیان از بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد و گفت: کارکرد تلفن های ثابت مشترکین خانگی مناطق زلزله زده در ماههای مهر و آبان بخشیده شد. وی تصریح کرد: در ادامه مطلب را بخوانید

بازنشسته شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال ۱۴۰۰

30 ژانویه 2018 در 12:50 توسط مدیر سایت

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد. به‌گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق که با حضور وزیر نیرو و سایر ادامه مطلب را بخوانید