آسیب پذیری نیروگاه های برق هوشمند در برابر حملات سایبری

نوسازی و مدرن شدن سامانه‌های تولید و توزیع برق آمریکا، آسیب‌پذیری این نوع از زیرساخت‌ها را در مقابل حملات سایبری را به شکل چشمگیری افزایش داده است.

به گزارش برق نیوز،  نوسازی و مدرن شدن سامانه‌های تولید و توزیع برق آمریکا، آسیب‌پذیری این نوع از زیرساخت‌ها را در مقابل حملات سایبری را به شکل چشمگیری افزایش داده است.

سوجیت شنویی (Sujeet Shenoi) و همکارانش در دانشکده‌ی علوم رایانه‌ای تاندی (Tandy School of Computer Science)، وابسته به دانشگاه تالسا (University of Tulsa)، اخیراً در گزارشی به بررسی چالش‌های امنیتی پیش روی نیروگاه‌های هوشمند برق، پرداخته‌اند. گزارش آن‌ها، نکات کلیدی حیاتی برای تضمین امنیت منابع برق این کشور را ذکر می‌کند.

شنویی در این مورد می‌گوید: «حملات سایبری پیچیده، به زیرساخت‌های پیشرفته و هوشمند، خطری نزدیک و واقعی است.» چنین حملاتی، با ایجاد اختلال و قطعی در سیستم‌های زیرساختی، مشترکان برق، مردم و صاحبان این صنایع را تحت تأثیر قرار داده و با چالش‌های متعددی مواجه می‌کنند.

گرچه تنوع و پیچیدگی زیرساخت‌های مدرن و هوشمند، بررسی و آنالیز این بخش را از منظر امنیتی، بسیار دشوار ساخته است؛ اما این سامانه‌ها، به طور مداوم در مقیاس توپولوژی، تکنولوژی (سخت‌افزار، نرم‌افزار و سیستم‌عامل)، عملکرد و کنترل‌های امنیتی تکامل یافته‌اند. همین امر، زمینه را برای تحقیقات بیشتر، به منظور دستیابی به چارچوب مدون برنامه‌های مدیریت تهدیدات سایبری را فراهم می‌سازد.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار و رویدادها

واردات برق در تابستان به ۹۰۰ مگا وات خواهد رسید

17 می 2018 در 8:02 توسط مدیر سایت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، ­ حدود ۹۰۰ مگا وات برق وارد می‌کنیم. به گزارش برق نیوز، همایون حائری گفت:  در سال‌های گذشته در فصل تابستان و پیک مصرف برق تا سقف ۷۰۰ مگا وات واردات برق داشتیم که امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاه‌های ادامه مطلب را بخوانید

بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده

30 ژانویه 2018 در 12:59 توسط مدیر سایت

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، مسیب قبادیان از بخشودگی یک دوره کارکرد تلفن های مشترکین خانگی نقاط زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد و گفت: کارکرد تلفن های ثابت مشترکین خانگی مناطق زلزله زده در ماههای مهر و آبان بخشیده شد. وی تصریح کرد: در ادامه مطلب را بخوانید

بازنشسته شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال ۱۴۰۰

30 ژانویه 2018 در 12:50 توسط مدیر سایت

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که این می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد. به‌گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق که با حضور وزیر نیرو و سایر ادامه مطلب را بخوانید