صنعت برق کشور توجه ویژه ای به انرژی های نو دارد/تأمین ۴۰۰۰ مگاوات انرژی در برنامه ششم

مدیر عامل توانیر کشور با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تأمین ۴ هزار مگاوات سبد انرژی از انرژی‌های نو پیش‌بینی شده است، گفت: دولت از سرمایه‌گذران بخش خصوصی در انرژی‌ های تجدیدپذیر حمایت می‌کند.

آرش کردی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های برق‌ رسانی در شهرستان جهرم با بیان اینکه صنعت برق کشور توجه ویژه‌ای به انرژی‌های نو دارد، اظهار داشت: میزان، زاویه و روزهای تابش مزیت ویژه‌ای در بخش خورشیدی در کشور بوده و این یک فرصت جدی برای گسترش انرژی‌های نو است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تأمین ۴ هزار مگاوات سبد انرژی از انرژی‌های نو پیش‌بینی شده است، گفت: این انرژی‌ها در سال‌های ابتدایی شکل‌گیری در کشور است و وزارت نیرو با صدور مجوز برای بخش خصوصی برنامه‌های خوبی به منظور خرید تضمینی برق تولیدشده دارد.

وی افزود: بخش دولتی در انرژی‌های خورشیدی سرمایه‌گذاری نمی‌کند و در صورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی چه در میزان تولید خانگی و چه در مگاوات‌های بالا سودآوری اقتصادی مناسبی را در پیش‌ دارد.

کردی با بیان اینکه نرخ خریداری توسط وزارت نیرو در سطح دنیا بی‌نظیر است، تصریح کرد: این نرخ باید به سمت اقتصادی شدن پیش رود و یک تحول در بخش انرژی‌های نو درحال شکل‌گیری است که ثمرات آن در چند سال آینده دیده می‌شود.

مدیرعامل توانیر افزود: در سال گذشته بیش از ۲ برابر آنچه که در طول سالیان قبل انجام شده بود نیروگاه به مدار وارد شده است.

وی استان فارس را دارای مزیت نسبی تابش آفتاب به منظور انرژی‌های خورشیدی دانست و گفت: سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق متولی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران است و با مطالعات برق منطقه‌ای فارس این انرژی‌های تجدیدپذیر در فارس می‌تواند توسعه یابد.

کردی نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم را از فرصت‌های صنعت برق در این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: ۶ واحد گازی در نیروگاه جهرم نصب  و بهره‌برداری شده‌ و طرح توسعه و تکمیل سیکل ترکیبی صنعت برق از طریق بخش خصوصی در حال اجرا است.

وی با اشاره به احداث پست برق جهرم ۴ و ۶۳ کیلوولت سیمکان در این شهرستان گفت: خط انتقال پست جهرم ۴ متناسب با معماری و مبلمان شهری اجرا و منابع مالی پست برق سیمکان از تخصیص بند هـ تبصره ۶  قوانین بودجه سالیانه با حمایت مجلس شورای اسلامی تأمین خواهد شد.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: با تحولات صنعت برق در جهرم این شهرستان به یکی از قطب‌های انرژی  در استان فارس و کشور تبدیل خواهد شد که مزیت نسبی هم برای توسعه صنعت و هم برای بخش‌های نیازمند انرژی نیاز است.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی : *

اخبار و رویدادها

صنعت برق کشور توجه ویژه ای به انرژی های نو دارد/تأمین ۴۰۰۰ مگاوات انرژی در برنامه ششم

۲۰ دی ۱۳۹۶ در ۹:۰۸ توسط مدیر سایت

مدیر عامل توانیر کشور با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تأمین ۴ هزار مگاوات سبد انرژی از انرژی‌های نو پیش‌بینی شده است، گفت: دولت از سرمایه‌گذران بخش خصوصی در انرژی‌ های تجدیدپذیر حمایت می‌کند. آرش کردی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های برق‌ رسانی در شهرستان جهرم با بیان اینکه صنعت برق کشور توجه ویژه‌ای به انرژی‌های نو ادامه مطلب را بخوانید

تجهیز تمام کشور به فیبر نوری تا دو سال آینده

۱۲ دی ۱۳۹۶ در ۲:۱۱ توسط مدیر سایت

در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران امروز (یکشنبه ۱۰ دی) با حضور ۹۰/۱۷ درصد سهامداران و تصویب ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه  برگزار شد. این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده سهامداران و به منظور توسعه و بهسازی فعالیت‌ها، اصلاح ساختارهای کسب وکار و ساختارهای مالی و حفظ وگسترش سودآوری شرکت تصویب شد. با تصویب ادامه مطلب را بخوانید

اختلاف نظر ساتبا با سازمان برنامه و بودجه

۳۰ آذر ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۸ توسط مدیر سایت

رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق گفت: اختلاف نظری با سازمان برنامه وبودجه ایجاد شده که آن‌ها تصور می‌کنند منابع مالی ساتبا جزو منابع عمومی دولت است و می‌توانند در هزینه‌های جاری استفاده کنند، که در این زمینه مشغول مذاکره برای حل اختلاف هستیم. به گزارش برق نیوز،  رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ادامه مطلب را بخوانید