ساخت ۱۵ نیروگاه خورشیدی در استان مرکزی

معاون هماهنگی امور عمرانی است

به گزارش برق نیوز، عزیز فیلی روز چهار شنبه در نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی افزود: در مجموع درخواست ساخت ۲۲ نیروگاه خورشیدی و ۲ نیروگاه بادی از سوی بخش خصوصی به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی رسیده است.
وی ادامه داد: ۱۵ مورد از این درخواست‌ها در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مطرح و مجوز‌های لازم نیز صادر شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی با بیان اینکه تا کنون ۶۰۰ هکتار زمین برای ساخت ۱۵ نیروگاه خورشیدی به متقاضیان واگذار شده است، عنوان کرد: ساخت و راه اندازی نیروگاه‌های مذکور با بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی هدفگذاری شده است.
وی اضافه کرد: تولید انرژی از طریق نیروگاه‌های خورشیدی در اولویت راهبرد‌های کلان کشور است و نیروگاه‌های هدفگذاری شده در استان مرکزی در مجموع تولید ۲۰۰ مگاوات انرژی را برعهده خواهند داشت.
فیلی ادامه داد: فرمانداران، بخشداران و دهیاران شهرستان‌های میزبان نیروگاه خورشیدی در استان وظیفه دارند با همکاری ادارت کل منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی همراهی لازم را با سرمایه گذاران در این بخش داشته باشند.
وی بیان کرد: صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا و مهار گاز‌های گلخانه‌ای از مزایای بهره گیری از تولید انرژی در نیروگاه‌های خورشیدی است.

انداری مرکزی گفت: ساخت و راه اندازی ۱۵ نیروگاه خورشیدی با مشارکت بخش خصوصی در نقاط مختلف این استان نهایی شد.

 

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی : *

اخبار و رویدادها

صنعت برق کشور توجه ویژه ای به انرژی های نو دارد/تأمین ۴۰۰۰ مگاوات انرژی در برنامه ششم

۲۰ دی ۱۳۹۶ در ۹:۰۸ توسط مدیر سایت

مدیر عامل توانیر کشور با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تأمین ۴ هزار مگاوات سبد انرژی از انرژی‌های نو پیش‌بینی شده است، گفت: دولت از سرمایه‌گذران بخش خصوصی در انرژی‌ های تجدیدپذیر حمایت می‌کند. آرش کردی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های برق‌ رسانی در شهرستان جهرم با بیان اینکه صنعت برق کشور توجه ویژه‌ای به انرژی‌های نو ادامه مطلب را بخوانید

تجهیز تمام کشور به فیبر نوری تا دو سال آینده

۱۲ دی ۱۳۹۶ در ۲:۱۱ توسط مدیر سایت

در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران امروز (یکشنبه ۱۰ دی) با حضور ۹۰/۱۷ درصد سهامداران و تصویب ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه  برگزار شد. این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده سهامداران و به منظور توسعه و بهسازی فعالیت‌ها، اصلاح ساختارهای کسب وکار و ساختارهای مالی و حفظ وگسترش سودآوری شرکت تصویب شد. با تصویب ادامه مطلب را بخوانید

اختلاف نظر ساتبا با سازمان برنامه و بودجه

۳۰ آذر ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۸ توسط مدیر سایت

رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق گفت: اختلاف نظری با سازمان برنامه وبودجه ایجاد شده که آن‌ها تصور می‌کنند منابع مالی ساتبا جزو منابع عمومی دولت است و می‌توانند در هزینه‌های جاری استفاده کنند، که در این زمینه مشغول مذاکره برای حل اختلاف هستیم. به گزارش برق نیوز،  رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ادامه مطلب را بخوانید