افتتاح ایستگاه بادسنج در ریگان کرمان

نخستین ایستگاه بادسنجی به منظور تعیین میزان ظرفیت استفاده از انرژی بادی و تولید برق در شهرستان ریگان راه‌اندازی و افتتاح شد.

به گزارش برق نیوز، نخستین ایستگاه بادسنجی به منظور تعیین میزان ظرفیت استفاده از انرژی بادی و تولید برق ظهر امروز در شهرستان ریگان راه‌اندازی و افتتاح شد.

این ایستگاه در جاده ترانزیت ریگان – جاسک احداث شده و تا مرکز شهرستان ۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

مجتبی ثمره مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق جنوب استان کرمان در حاشیه این مراسم گفت: با نصب این دستگاه در ریگان، مطالعات در زمینه نصب توربین برقی در این شهرستان انجام و به زودی توربین برق در ریگان راه‌اندازی می‌شود.

وی عنوان کرد: این ایستگاه به طول ۸۱ متر نصب شده که مطالعات اولیه در زمینه راه‌اندازی احداث نیروگاه را ما می‌دهد و با مطالعات به دست آمده از این دستگاه، احداث نیروگاه بادی به همکاری سرمایه‌گذار داخلی و خارجی انجام می‌گیرد.

ثمره با اشاره به اینکه توربین‌های برق به غیر از برق‌رسانی، اشتغال‌هایی را در منطقه در پی خواهد داشت، افزود: تولید برق از طریق باد در شهرستان ریگان در اولویت است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف برق توزیع جنوب استان کرمان خاطرنشان کرد: این سومین دستگاه بادسنج در استان کرمان است که با اعتبار ۲ میلیارد ریال در شهرستان ریگان راه اندازی می‌شود و پتانسیل‌سنجی در زمینه بهره‌گیری از برق را در شهرستان ریگان انجام می‌دهد.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی : *

اخبار و رویدادها

صنعت برق کشور توجه ویژه ای به انرژی های نو دارد/تأمین ۴۰۰۰ مگاوات انرژی در برنامه ششم

۲۰ دی ۱۳۹۶ در ۹:۰۸ توسط مدیر سایت

مدیر عامل توانیر کشور با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تأمین ۴ هزار مگاوات سبد انرژی از انرژی‌های نو پیش‌بینی شده است، گفت: دولت از سرمایه‌گذران بخش خصوصی در انرژی‌ های تجدیدپذیر حمایت می‌کند. آرش کردی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های برق‌ رسانی در شهرستان جهرم با بیان اینکه صنعت برق کشور توجه ویژه‌ای به انرژی‌های نو ادامه مطلب را بخوانید

تجهیز تمام کشور به فیبر نوری تا دو سال آینده

۱۲ دی ۱۳۹۶ در ۲:۱۱ توسط مدیر سایت

در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران امروز (یکشنبه ۱۰ دی) با حضور ۹۰/۱۷ درصد سهامداران و تصویب ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه  برگزار شد. این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده سهامداران و به منظور توسعه و بهسازی فعالیت‌ها، اصلاح ساختارهای کسب وکار و ساختارهای مالی و حفظ وگسترش سودآوری شرکت تصویب شد. با تصویب ادامه مطلب را بخوانید

اختلاف نظر ساتبا با سازمان برنامه و بودجه

۳۰ آذر ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۸ توسط مدیر سایت

رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق گفت: اختلاف نظری با سازمان برنامه وبودجه ایجاد شده که آن‌ها تصور می‌کنند منابع مالی ساتبا جزو منابع عمومی دولت است و می‌توانند در هزینه‌های جاری استفاده کنند، که در این زمینه مشغول مذاکره برای حل اختلاف هستیم. به گزارش برق نیوز،  رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ادامه مطلب را بخوانید